Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dom Hospicyjny


Czym jest Hospicjum? Znajomość specyfiki tego typu placówek w społeczeństwie nadal jest niewielka. Ludzie często mylą hospicjum z domem opieki społecznej. Chcą przyjść tutaj, aby przeżyć swoją starość i doczekać śmierci. Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego to z jednej strony nowoczesny oddział szpitalny dla osób nieuleczalnie chorych, a z drugiej jasny i przytulny dom, w którym oprócz pacjentów i personelu medycznego znajdują miejsce wolontariusze i rodziny chorych.
Do hospicjum trafiają ubezpieczeni pacjenci na podstawie skierowania od lekarza, a jedynym kryterium przyjęcia jest rodzaj i stadium choroby. W obecnych czasach ludzie, bez względu na wiek czy status społeczny zapadają na choroby, które sieją spustoszenie w organizmie człowieka, sprawiają, iż rodzina nie jest już w stanie w warunkach domowych, nawet pod okiem lekarza uśmierzyć bólu czy karmić, gdy chory nie przyjmuje pokarmu.
Taką opiekę może zapewnić nasze hospicjum, które posiada 24 łóżka, gabinety zabiegowe, salę rehabilitacyjną, salę do terapii zajęciowej, pokoje dziennego pobytu, kaplicę i przestronny ogród. Rodzina pacjentów  ma możliwość skorzystania z pokoi gościnnych, aby na miejscu towarzyszyć swoim bliskim chorym.

 

Dane kontaktowe

 

Fundacja Spem Donare
NZOZ Licheń z Oddziałem Hospicjum
im. św. Stanisława Papczyńskiego
ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń Stary

 

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
WWW: www.hospicjum.lichen.pl

Telefon: (48) 63 2708600

Fax: (48) 63 2708605

 

 

Fundacja SPEM DONARE
Bank Pocztowy oddział w Koninie
32 1320 1016 2760 2760 2000 0001