Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wigilia - 24 grudnia 2014

2014 016 wigilia 003

W ten szczególny dla wszystkich dzień uczestniczyliśmy we Mszy św. z okazji Narodzenia Chrystusa. Potem pacjenci wraz z rodzinami i personelem udali się na wieczerzę wigilijną, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne i wspólnie być ze sobą. Mszy św. przewodniczył kustosz Sanktuarium Licheńskiego ks. Wiktor Gumienny.

 

Msza św. za zmarłych pacjentów hospicjum w roku 2014 – 20 grudnia 2014

2014 015 msza za zmarlych pacjentow hospicjum 001

Jak co roku w sobotę 20 grudnia modliliśmy się w pobliskim kościele parafialnym pw. św. Doroty za naszych pacjentów, którzy odeszli do wieczności w całym roku 2014. Wraz z rodzinami i bliskimi oraz przedstawicielami personelu i wolontariuszami uczestniczyliśmy w Mszy św., podzieliliśmy się opłatkiem, a na zakończenie każdy chętny mógł zaopatrzyć się w jakiś produkt wykonany przez naszych pacjentów podczas zajęć z terapii zajęciowej. Prace naszych podopiecznych można było nabywać w ramach kiermaszu.

 

Występ chóru "Misericordia" – 7 grudnia 2014

2014 013 wystep choru misericordia 002

Dziś kolejny już raz gościliśmy w naszej kaplicy hospicyjnej zaprzyjaźniony chór "Misericordia" z parafii św. Siostry Faustyny z Konina. Chórzyści śpiewali podczas Mszy św. pieśni religijne, a po zakończeniu liturgii odbył się krótki ich koncert, w którym uczestniczyli pacjenci, ich rodziny, personel i wolontariusze. Jak zawsze artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

 

Uczniowie Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku z życzeniami u pacjentów – 15 grudnia 2014

2014 014 uczniowie gimnazjum z zyczeniami u pacjentow 001

Dziś uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku odwiedzili naszych pacjentów hospicjum z życzeniami Bożonarodzeniowymi. Wręczyli własnoręcznie zrobione kartki świąteczne, pyszne pierniki oraz ozdoby choinkowe. Z całego serca dziękujemy w imieniu pacjentów, personelu oraz wolontariuszy.

 

Sadzenie żonkili - październik 2014

2014 012 pola nadziei sadzenie zonkili kramsk 006

Jak co roku, również i tym razem w miesiącu październiku odbyła sie jesienna akcja sadzenia cebulek żonkili, które na wiosnę zostaną wykorzystane podczas "Pól Nadziei". Uczniowie współpracujących z naszym hospicjum szkół z terenu Gminy Kramsk, Ślesin oraz Miasta Koło sadzili żonkile przy parafiach, szkołach oraz w siedzibie hospicjum w Licheniu. Jest to dobra okazja do edukacji młodych ludzi w dziele pomocy potrzebującym. Akcja jak co roku cieszyła się dużą aktywnością i zaangażowaniem ze strony uczniów.

 

Miejsca gdzie w tym roku rosną Pola Nadziei to:

  • Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ślesinie
  • Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku
  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wysokiem
  • Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Kole
  • Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole
  • Parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kramsku
  • Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym

 

Dane kontaktowe

 

Fundacja Spem Donare
NZOZ Licheń z Oddziałem Hospicjum
im. św. Stanisława Papczyńskiego
ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń Stary

 

 

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
WWW: www.hospicjum.lichen.pl

Telefon: (48) 63 2708600

Fax: (48) 63 2708605

 

 

Fundacja SPEM DONARE
Bank Pocztowy oddział w Koninie
32 1320 1016 2760 2760 2000 0001